ЖИВА ЗНАХІДКА У ЛІСІ.

20170725_084437Мисливство, зокрема полювання на звірів і птахів, має багатолітню історію. Ще перші люди на землі, озброївшись палицею чи камінням, намагалися успішно забити звіра, м’ясо якого споживали, а з шкір виготовляли одяг та використовували їх для утеплення жител у холодну зимову пору.

З часом полювання на звірів і птахів, крім промислового, набуло ще і спортивного значення, стало своєрідним змаганням мисливців у вправності і спритності, вмінні точно влучати у ціль.

Лісові масиви ДП «Онуфріївський лісгосп», як база для мисливського господарства сповна відповідає всім критеріям для  життя та розвитку диких тварин та птахів. Саме ліси є головним резерватом популяції як копитних тварин – козуль, лосів і диких свиней, так і хутрових звірів, а саме лисиці і зайця. І від того, як буде поставлена єгерська робота саме у лісових угіддях, як ефективно використовуватимуться підгодівельні майданчики з годівницями і сільницями, залежить і чисельність звірів, адже у пошуках їжі, особливо взимку, вони можуть переміщуватися у більш зручні за життєвими умовами лісові масиви навіть за межі області.

Робота єгерської служби розрахована на наявність достатньої природної кормової бази, заготівлю кормів та охорону угідь від шкідливих тварин та браконьєрів. Проведені в господарстві біотехнічні та господарські роботи дають позитивні результати в плані збільшення поголів’я мисливських тварин.

20170725_084605На початку літа,   лісова охорона Деріївського лісництва, під час патрулювання лісових насаджень натрапила на цікаву знахідку. На узліссі  в рівчачку, тулячись одне до одного, лежали двійко диких козенят. Козулі -мами поблизу не було мабуть тривалий час, тому що козенята були голодними  і виснаженими та ледь спиналися на ніжки. Лісівники  зрозуміли, що з  дорослою козою напевне трапилася біда, інакше вона була б поряд з малечею. Маленькі козенятка ніяк не могли обійтися без молока,  тому лісівники вирішили забрати малечу додому.

Згодом, малечу передали в лісгосп, де поруч з вольєром для диких свиней побудували новий вольєр для кізок та будівлю для ночівлі. Єгер Євген Вольтер тепер кожного дня дбає про життя маленьких знайд. Щодня вони отримують свіже молоко, зелену травичку та гілкові віники. Лісівники планують ближче до весни випустити козуль на волю. Мине час і природа щедро віддячить людям за їх турботу.

20170725_084824 20170725_084830

Головний лісничий ДП «Онуфріївський лісгосп» М.Косенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія