Вирощування майбутніх лісів – кропітка робота.

DSCN0333Професія лісівника завжди була і є важкою і відповідальною. Але не завжди вдячною, бо для більшості людей вона залишається малопомітною. Серед пересічних громадян можна почути, вислів, що “лісники тільки те й роблять, що вирубують ліс”. Мало хто задумується над тим, звідкіля ­беруться молоді ліси і який шлях проходить це лісовідновлення. Діяльність лісівників надзвичайно багатогранна: щоб виростити ліс, потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими посадками у вигляді прополювання, обкошування, прорідження, охороняти їх від різних хвороб та шкідників.

Впродовж вегетаційного періоду працівники ДП «Онуфріївський лісгосп» дбають про молоді насадження, створюючи сприятливі умови для їх росту та розвитку, знищуючи бур’яни, поросль чагарників та трав’янисту рослинність, яка заважає росту майбутнього лісу. Такого догляду переважна більшість лісових культур потребує щонайменше до чотирирічного віку.

В основному догляди проводяться за допомогою мотокоси, лісового культиватора  і ручний догляд: прополювання сапою та обкошування косою. Це дає змогу саджанцям вижити в перші роки свого розвитку в конкуренції з другорядною рослинністю.

За 9 місяців 2017 року лісництвами лісгоспу проведений догляд за лісовими культурами: на зрубах на площі – 91,9га, при запланованих- 85га; на захисних на площі 434,7га, при запланованих – 430га. Також лісництва вирощують у розсадниках сіянці для майбутніх лісів. Посіви потребують кропіткого постійного догляду. Прополювання проводять 6-10 разів за літо. По необхідності посіви поливають та обробляють від різних хвороб, а також підживляють. В розсадниках на площі 0,9га лісництвами цього року вирощено 359 тис.шт стандартних сіянців  деревно–чагарникових порід.

Проведення ручних і механізованих доглядів потребує великих затрат як матеріальних, так і трудових. Однак вони необхідні, щоб для майбутніх поколінь виросли якісні, високоповнотні насадження.

Питанню своєчасного проведення лісовідновлення надається належна і систематична увага. Необхідно бути відповідальним у своєму ставленні до лісової краси, яка нас оточує, не завдавати шкоди насадженням, прибирати за собою сміття і дотримуйтесь правил протипожежної безпеки. І ліс віддячить нам за таку повагу до нього сторицею: здоров’ям, чистим повітрям, додасть сили і міці нашому тілу, а душі—доброти.

DSCN0176 20170831_093349 DSCN7124 DSCN0341

Інженер лісових культур ДП «Онуфріївське лісове господарство» О.Явтушенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія