ВОЛЬЄРНЕ ГОСПОДАРСТВО В ОНУФРІЇВЦІ

На сьогодні в Україні мисливство досить популярний вид відпочинку, так зареєстрованих мисливців по країні близько півмільйона. Найпопулярнішими  видами полювання являються літньо-осіння охота на пернатих, осінньо-зимове полювання на хутрових видів та також досить популярне колективне полювання на копитних тварин.

Оскільки мисливське господарство тісно пов’язане з лісовим господарством, то на території ДП «Онуфріївське лісове господарство» створене власне мисливське господарство загальною площею 3080 га., з яких рілля – 2039га., пасовища – 294 га., лісові землі – 737 га., болота – 6 га., води – 1 га. та 3 га садиби. Основними мисливськими видами в господарстві являються козуля, кабан, заєць-русак, лисиця, борсук, куниця лісова.  На 2015 рік господарству було видано одну ліцензію на кабана та 3 ліцензії на козулю.

Однак в господарстві проводяться не лише полювання на диких тварин, а і кропітка праця по догляду за тваринами. Так протягом літньо-осіннього періоду заготовляються корми для зимової підгодівлі, коли тваринам самим складно здобути собі корм. На території мисливських господарств ведеться боротьба з шкідливими хижими тваринами і птахами.

Для збільшення популяції кабана на території підприємства було збудовано вольєр для диких кабанів. На сьогодні в ньому уже поселена пара диких кабанів (самець і самка) та маленьке порося.

Нещодавно для ознайомлення з мисливським господарством до підприємста навідувалися учні шкільного лісництва «Первоцвіт» Онуфріївської ЗШ І-ІІІ ст. Дітям була проведена лекція про сучасний стан та перспективи розвитку мисливського господарства районним мисливствознавцем Сулимою Володимиром Денисовичем. Було проведено лекцію по біології диких тварин, особливостям догляду за ними в дикій природі. Розповіли про боротьбу з браконьєрством. Після теоретичної частини дітям показали вольєр з дикими кабанами, діти мали змогу спостерігати диких свиней майже в природних умовах, хоча вони уже і не є по справжньому дикими.

ДП «Онуфріївське лісове господарство» веде роботу по веденню належним чином мисливського господарства на території своїх мисливських угідь, а також проводить контроль по дотриманню правильності ведення мисливського господарства іншими користувачами мисливських угідь. Проводить практичні заняття з учнями шкільного лісництва, для розвитку в них розуміння, що на справді є мисливське господарство і полювання в цілому. Таким чином, проводячи роботу з школярами, формують розвиток мисливської культури з малих років, адже не виключено, що в майбутньому дані школярі стануть мисливцями в яких уже буде сформовано правильне бачення полювання і мисливського господарства, не як жорсткого вбивства тварин і птахів, а кропіткої роботи по розведенню і збереженню мисливської фауни.

 

Прес-секретар Онуфріївського лісгоспу

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія