УВАГА: У ЛІСІ – СЕЗОН ТИШІ!

krolik-3-krВесна – пора оновлення, розквіту природи. Луки та ліси одягаються у ніжно зелене вбрання, сповнюються багатоголосим гомоном птахів, котрі після зимівлі клопочуться про нове потомство. Настає пора сімейних турбот і у звірини. Не має потреби доводити, що для тварин починається найвідповідальніший період – продовження роду. В цю пору звірі та птахи потребують особливих умов, адже фактор неспокою надто згубно впливає на дичину.

Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що, відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже він може стати причиною масової пожежі. І тоді разом з травою згорають птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин, гинуть комахи.

Згідно із Законом України «Про охорону тваринного світу», період з 1 квітня по 15 червня є періодом тиші та спокою. Це час масового розмноження диких тварин та птахів.

Цей Закон прийнято 9 квітня 2015 року за № 332. Офіційна його назва — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу». Він зобов’язує користувачів мисливських угідь і звичайних громадян у період масового розмноження диких тварин дотримуватися тиші. Ним забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Це чи не найгуманніший Закон України. Адже він зобов’язує відповідальних осіб визначити місця розмноження диких тварин, надіслати клопотання-повідомлення до постійних лісокористувачів (у межах наданих мисливських угідь) про припинення санітарних рубок лісу, поінформувати населення, колективи підприємств, установ та організацій про правила поведінки, яких необхідно дотримуватися у період масового розмноження диких тварин, птахів, посилити охорону мисливських угідь в період з 1 квітня до 15 червня.

rfxrfСезон тиші – захід, який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. Отож треба подумати кожному з нас, яким чином у цей період зменшити згубну дію нашого вторгнення у природу. Сподіваємось на те, що кожний, хто відпочиватиме на природі, перейметься дуже важливою думкою: усе живе і прекрасне потребує уваги, піклування і охорони.

Два з половиною місяці тиші – це людська данина природі. Буваючи у лісі чи інших екосистемах, варто пам’ятати, що людина відповідальна за своїх «братів менших». Порушники цих правил нестимуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність.

В. о. мисливствознавця ДП «Онуфріївський лісгосп»   О. Сисой

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія