Шлях від однорічного саджанця до зрілого лісу.

DSCN7091Особливо важливими є рубки догляду за лісом в молодняках, без яких майже не можливо виростити та сформувати високопродуктивні насадження. При проведенні рубок догляду за лісом поліпшується породний склад насаджень, підвищується їх якість, продуктивність й біологічна стійкість, скорочуються строки вирощування технічно стиглої деревини, посилюються водоохоронно – захисні функції та інші корисності властивостей лісу.

В перші роки після створення лісових культур, висадки сіянців з розсадника поряд з доглядами за лісовими культурами проводяться початкові рубки догляду в молодняках. Це – освітлення, в друге десятиріччя – прочищення.

При освітленні забезпечується формування бажаного складу порід. Цим видом догляду підріст головних порід зберігається від заглушення другорядними породами і чагарниками, поліпшуються умови його росту. В чистих насадженнях освітлення проводиться на надмірно густих ділянках із слабким ростом і розвитком дерев.

HOR037Як і при освітленні, основним завданням прочищення є вибір для вирощування найцінніших порід, створення умов для прискорення їх росту. Досягається це вирубуванням тих дерев і чагарників, які затримують ріст головних порід і глушать їх. У цьому віці починається формування стовбура, тому видаляються не тільки другорядні породи, а й гірші екземпляри головних порід. Крім того, при прочищеннях починається створення форми насаджень, яке продовжується при всіх наступних видах догляду.

ДП «Онуфріївське лісове господарство» на поточний рік запланувало провести рубки догляду в молодняках на площі 14 га, станом на 01 липня 2017 року фактично виконано рубки – 5,0 га.

Отже, ліси Онуфріївщини доглянуті і не будуть заростати другорядними породами, вирощуватимуться цільові високопродуктивні насадження.

Головний лісничий лісгоспу М. Косенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія