ШЛЯХ ДО НОВОГО ЖИТТЯ.

IMG_5578Працівники ДП «Онуфріївський лісгосп» протягом всього року мають достатньо справ, до яких відносяться з турботою та відповідальністю. Важливою складовою для успішного виконання планів по лісовідновленню  є заготівля лісового насіння. Саме в даний час працівники підприємства проводять заготівлю сосни звичайної та сосни кримської, які являються головними лісоутворюючими породами при створенні  насаджень в лісовому фонді та при влаштуванні плантацій новорічних ялинок.

Враховуючи, що всі ці роботи виконуються в зимовий час та на відкритому, морозному повітрі, місцями до трьох метрів  висоти дерева над землею то розумієш, що специфіка лісівничої професії поєднується з мужністю та екстримом. Але в цьому є і позитивна сторона медалі, це зазвичай міцне здоров’я лісівників, яким щедро їх наділяє матінка-природа, під час спілкування з нею.

Досить кропіткою працею вважається переробка насіння.  Щоб отримати  насіння сосни з зібраних шишок, в кожному лісництві облаштували шишкосушарки, адже, щоб отримати 6 кг. чистого насіння, потрібно зібрати та переробити близько 500-600 кг. шишок. Спостерігати за процесом сушіння шишок досить цікаво. Під дією теплого повітря, шишки протягом декількох днів поступово розкриваються, і з їх обіймів, ніби парашутисти з лона літака, вилітають на своїх тендітних крильцях насінинки назустріч новому життю, яке їм і гарантують лісівники.

Велика шана та вдячність вашій старанній праці. Тисячі сіянців, вирощених з зібраного вами насіння, отримають столітню прописку на  землях району.

DSCN9688

Інженер лісових культур ДП «Онуфріївський лісгосп» О.Явтушенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія