Примноження лісових насаджень Онуфріївщини.

Основним завданням лісівників це збереження, відтворення та примноження лісових насаджень, переоцінити важливість яких просто неможливо. На протязі багатьох років успішно з цією роботою справляються підрозділи державного підприємства «Онуфріївське лісове господарство». Не виключенням стала і весняна лісокультурна кампанія 2016 року яка проводилася в стислі агротехнічні терміни.

Вирощування лісу розпочинається із збирання насіння з кращих дерев. Потім його необхідно висіяти, доглянути, щоб з нього вийшли стандартні сіянці, якими вже можна садити лісові культури. Так на лісових розсадниках підприємства вирощено біля 657 тис. сіянців, що більш ніж достатньо як для створення так і для доповнення майбутнього лісу. План весняної посадки виконано на 100%, а саме проведено заліснення зрубів на площі 23,7 га, та створення нових лісів на площі 20,0 га. Відомо що ліс відтворений самостійно швидше росте та менше піддається ураженню шкідниками і хворобами, тому лісівниками Онуфріївщини було залишено під природнє поновлення 25,2 га.

Засушливе минулорічне літо призвело до загибелі деяких, раніше створення лісових культур, тому виникла необхідність проведення доповнення цих насаджень. Таким чином успішно завершене доповнення зрубів на площі 6,0 га, та захисних лісових насаджень на площі 36,0 га.

Для того щоб в новорічні свята в кожен дім прийшло свято у вигляді лісової красуні, працівниками підприємства створюються плантації новорічних ялинок, цієї весни успішно висаджено 1,0 га, що складає 10,0 тисяч сіянців сосни кримської.

Але на цьому робота не закінчена. Потрібно прикласти ще багато зусиль для того щоб площі, на яких висаджені сіянці перетворилися в справжній ліс. Це вчасне і якісне проведення догляду за насадженнями, захист від пожеж, які на жаль виникають не без участі людини, проведення в подальшому рубок догляду… Цьогорічна весняна лісокультурна кампанія, вперше пройшла без участі держави, так мовити на ентузіазмі та відданості своїй справі працівників лісгоспу. Якщо на першому етапі підприємство віднайшло можливості для фінансування цих робіт, то подальша доля нових лісів без державної підтримки очевидна та нажаль не втішна. Однак все таки є надія що проблеми лісівників будуть почуті, і працівники підприємства в подальшому будуть займатися своєю улюбленою та важливою справою.

Інженер лісових культур

О. Явтушенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія