Осінні польові роботи несуть небезпеку лісовим насадженням.

пожОсінь нинішнього року видалась напрочуд спекотною. Всім навкруги це приносить неабияке задоволення, адже з літньою порою не хочеться як найдовше прощатися.

Сільськогосподарські роботи на полях Онуфріївщини по збору зернових та соняшнику проходять  швидко та успішно. Але по закінченню збору урожаю, зазвичай розпочинається спалення пожнивних залишків на полях району.

Лісова охорона державного підприємства «Онуфріївське лісове господарство» неодноразово звертаються через засоби масової інформації до таких «горе господарів» додержуватися правил пожежної безпеки. Якщо вам дешевше спалити залишки, а не використати їх, як своєрідне підживлення ґрунту, то потрібно по краю поля провести обов’язкові мінералізовані полоси, щоб згубний вогонь не міг зашкодити  полезахисним смугам та лісовим насадженням, які обрамляють ваші поля, завдяки яких урожайність ваших культур збільшується у рази. При спалюванні повинні залишатися люди та техніка, які слідкували б за вогнем до самого завершення робіт.

Будні лісівників Онуфріївщини розписані згідно планових завдань  по виконанню технологічних процесів дуже щільно. І часто буває так, що виконуючи одну роботу, при появі пожежі, треба негайно відволікатися від неї і створювати миттєво бригади по ліквідації щонайменших вогнищ. Це дуже важко та звісно накладно.

Звертаючись до сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств – просимо вас пам’ятати:

–         пожежі в лісах є складними і потребують багато часу і зусиль, а також матеріальних витрат, які можна було б використовувати для створення нових лісових масивів.

–          біди не трапиться, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

Будьте чемними по відношенню до природи і вона вам віддячить сторицею – захистить влітку від спеки, а взимку зігріє біля багаття, запросить на збір ягід та грибів, запропонує великий набір лікарської сировини.

 

Головний лісничий ДП «Онуфріївський лісгосп»  М.Косенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія