ОБЕРЕЖНО – КЛІЩІ !!!

кліщіУ літні дні зростає активність кліщів. Так звані „енцефалітні кліщі” , що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах території України, а в останні роки, перемістились у паркові зони відпочинку, сквери.

Зараження інфекційними хворобами відбувається через укус кліща, що нападає на людину під час відвідування лісу, парків, зеленої зони.

Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Кліщі є переносниками багатьох небезпечних інфекційних хвороб, таких як кліщовий енцефаліт, кліщові бореліози, різноманітні лихоманку. Для території України найбільш епідемічно актуальної в останні роки є хвороба  Лайма – це інфекція яка переноситься кліщами й при відсутності своєчасного лікування може привести до інвалідності (втрата зору, паралічі, захворювання серця та суглобів).

Якщо до Вас присмоктався кліщ НЕОБХІДНО звернутися до медичного пункту де Вам нададуть відповідну кваліфіковану медичну допомогу та видалять кліща.

Щоб захиститися від нападу кліщів треба виконувати наступні прості заходи:

– місцерозташування в польових умовах необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20- 25 м;

– одягатися з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити сповзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором;

– само- та взаємоогляди необхідно проводити через кожні 2 години та ще раз по прибуттю у розташування. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

– застосовувати репеленти – рідини та аерозолі, які відлякують кліщів.

у випадку присмоктування кліща звернутися якомога скоріше за медичною допомогою.

      Методи видалення кліща:

Візьміть кільце (перстень,) з високими стінками (за типом обручки).

Притисніть його щільно до шкіри так, щоб кліщ знаходився в центрі, і наповніть олією. В результаті такої обробки кліщ не зможе дихати, оскільки органи дихання у нього знаходяться у черевці. І він починає послаблювати хватку і може навіть самостійно звільнити вашу шкіру. Або ж ви витягнете його за допомогою пінцету (поступово розхитуючи).

Місце, де був кліщ змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Але якщо всі вище перераховані заходи були безуспішними, не гайте часу і зверніться до лікаря.

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

Прес-секретар ДП “Онуфріївське лісове господарство”

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія