Лісівники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі на відпочинку.

1343652989У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду державна лісова охорона ДП “Онуфріївський лісгосп” закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Нагадуємо, що громадяни зобов’язані:

– виконувати правила пожежної безпеки в лісі;

– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.

DSCN9156Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо люди виявляють загоряння у лісі, перш за все, потрібно телефонувати за номером 101.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою адміністративну відповідальність, а саме накладення штрафу на громадян від 255 до 850 грн. і на посадових осіб – від 595 до 1020 грн.

Лісова охорона звертається до жителів з проханням не допускати самовільних палів сухої рослинності поруч із лісами й лісосмугами та перебуваючи на відпочинку неухильно дотримуватись Правил пожежної безпеки у лісах.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія