Кропітка робота лісівників при заготівлі насіння сосни.

DSCN9692Розпочинаючи з листопада і по березень місяць включно лісівники заготовляють шишки сосни для подальшого отримання насіння, яке в свою чергу вже весною буде висіватися в розсадниках для отримання сіянців.

На сьогоднішній день працівниками ДП «Онуфріївський лісгосп» заготовлено 4 кг насіння сосни звичайної та 4 кг сосни кримської. Здавалося б це невеликі об’єми, але вихід насіння з шишок дуже малий лише 1 відсоток, тобто для отримання 1 кг насіння потрібно зібрати 100 кг шишок. Але зібрати шишки це лише перший крок до отримання насіння готового до висівання. IMG_5578Шишки після збору необхідно висушити в шишкосушарні. Вони сушаться протягом тривалого часу, шишки поступово розкриваються і з них звільняються насінини. При сушінні потрібно бути дуже уважним щоб не пересушити насіння і таким чином не знизити його якість і водночас достатньо просушити шишки щоб все насіння звільнилося.

DSCN9688Після того, як насіння висипалось із шишки, проводиться ручне обезкрилювання. Відповідальний працівник від заготовленого насіння відбирає середні проби для підправки його на аналіз в лісонасінневу лабораторію, а решту насіння висипають у скляні бутлі та кладуть кобальтовий папір для того, щоб контролювати рівень вологості насіння. Сформовані середні проби насіння висипають у підготовленні мішечки,  зав’язують шпагатом та наносять маркування. Перед підправкою насіння на аналіз складають акт відбору середнього зразка, паспорт та етикетку.

DSCN9695

DSCN0123

Після того коли насіння пройде перевірку в спеціалізованій лабораторії лісгоспу надають Посвідчення про кондиційність насіння.

DSCN9699

Інженер лісових культур                                                      Явтушенко О. В.

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія