БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ВОГНЕМ!

DSCN9156Пожежонебезпечний період в лісовому господарстві розпочинається, коли в лісових насадженнях повністю сходить сніг з ґрунту і під дією плюсової температури підсихає лісова підстилка, яка являється головним та найнебезпечнішим джерелом появи вогню при недотриманні правил поведінки в лісових масивах.

Весна, яка впевнено крокує землею, потроху підсушує лісові стежки та ґрунтові дороги. Число відпочиваючих в лісі зростає з кожним днем. І як показує практика, основним чинником лісових пожеж, є саме людський фактор. Недбалість та легковажність людей у лісі призводить до виникнення лісових пожеж, які завдають значних матеріальних, а особливо – екологічних збитків. Також особливу небезпеку становлять сільгоспугіддя, які знаходяться поблизу лісових масивів. Господарі спалюють рештки минулорічних трав і сільгоспкультур, щоб здешевити обробку полів. Вогонь часто перекочується на лісові насадження. Тепер він стає не благом, а лютим ворогом, якого вкрай складно побороти.

Пожежі в лісах є складними і потребують багато часу і зусиль для їх гасіння. Під час пожежі гинуть не тільки дерева, кущі, трав´яна рослинність, але й звірі, птахи та їх домівки.

Вони можуть неконтрольовано поширюватися, ставлячи під загрозу людське життя як у лісі, так і в населених пунктах, оскільки лісові масиви підходять близько до помешкань людей.

    Шановні жителі та гості Онуфріївського району!

    Відпочиваючи у лісі, будьте обережні в поводженні з вогнем. Утримуйтесь від розпалювання вогнищ в непристосованих для цього місцях, не кидайте недопалки, сірники та пляшки, не дозволяйте дітям гратися з вогнем.

Біди не трапиться, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. В більшості випадків результат гасіння пожежі залежить від того, наскільки вчасно виявлено джерело вогню.

Не будьте байдужими!

    В разі виявлення лісової пожежі телефонуйте за телефонами:

Онуфріївський лісгосп  2-05-94.,  2-02-78

Онуфріївське лісництво  2-05-50.,

Деріївське лісництво 9-41-31.

При повідомленні чітко вказуйте місце пожежі та хто повідомив.

 

В.о.інженера охорони та захисту лісу  О.Явтушенко

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія