31.01.2017: Лісівники підбили підсумки діяльності за 2016 рік

колегія 31 січняКолегія Кіровоградського облуправління лісового та мисливського господарства за участі керівників та головних спеціалістів лісогосподарських підприємств, лісничих та голів профкомів відбулася сьогодні, 31 січня. Під головуванням начальника управління Наталії Ревенко було розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств області за 2016 рік.

Перший заступник начальника управління – головний лісничий Олег Середюк проаналізував роботу лісової галузі Кіровоградщини за основними напрямками.

Як зазначив доповідач, виконання запланованих лісогосподарських заходів лісовими господарствами у 2016 році забезпечено.

Лісові культури створені на площі 839 га, з них 350 га нових лісів, під природне поновлення залишено площу 100 га. Загальна площа лісовідновлення та лісорозведення становить 939 га, що в півтора раза перевищує площу суцільних зрубів попереднього року. Рубки догляду в молодняках проведені на площі 576 га.

Для забезпечення створення лісових насаджень власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках області вирощено 4 млн. 869 тис. штук стандартних сіянців та заготовлено 46,8 тонн лісового насіння. У шкільних відділеннях розсадників вирощують 145,7 тис. штук саджанців декоративних порід. У лісовому фонді закладено 22,5 га плантацій новорічних ялинок.

У 2016 році у підвідомчих лісах пожеж не виникало.

 Обсяг виявлених незаконних рубок становив 195  куб. м. Сума нанесеної шкоди – 887,9 тис. грн., відшкодовано 98,6 тис. грн.

На порушників правил полювання районними мисливствознавцями складено  93 протоколи.

Підприємствами реконструйовано 7,8 км доріг лісогосподарського призначення.

На фінансування заходів з охорони праці витрачено 1 млн. 745 тис. грн. , або  1983 грн. на одного  працівника.

Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 183 159 куб. м ліквідної деревини. Від рубок головного користування – 41952 куб. м.

Із загального обсягу заготовленої деревини реалізовано в круглому вигляді 180711 куб. м, усю деревину поставлено на внутрішній ринок.

Порівняно з 2016 роком ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 246 грн., або на 40 %.

 Обсяг реалізації продукції зріс на 59 млн. 298 тис. грн. і склав 213 млн. 281 тис. грн., або 138 % до попереднього року.

На 83 % зросла середня заробітна плата працівників лісового господарства Кіровоградщини. За підсумками року вона становить 9 630 грн.

До зведеного бюджету та фондів лісогосподарськими підприємствами сплачено 101 млн. 315 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів.

З питання використання лісових ресурсів доповів заступник начальника управління Олександр Кваша.

Зазначалось, що за 2015 рік загальний вихід лісоматеріалів круглих від усіх видів рубок склав 28,3 %, техсировини – 65,8 % та дров паливних – 5,3 %.

Деревообробними підрозділами підприємств перероблено 16225 куб. м деревини. Випущено продукції переробки на суму 47 млн. 446 тис. грн., що на 103 % більше,  ніж в 2015 році.

Середня заробітна плата в деревообробному секторі зросла на 5856 грн., її розмір – 12602 грн. Рентабельність продукції переробки становить 20 %.

Про стан правової роботи в установах і лісогосподарських підприємствах у 2016 році, направленої на недопущення порушень законодавства України, доповіла головний спеціаліст – юрисконсульт Тетяна Коваленко. 

Наталія Ревенко подякувала працівникам лісгоспів за сумлінну спільну роботу задля забезпечення належного рівня екологічної безпеки у степовому регіоні та за надання допомоги колегам у складних ситуаціях.

На засіданні оголосили підсумки трудового суперництва колективів лісогосподарських підприємств за минулий рік. Перше місце посіло ДП «Оникіївський ЛГ», на другому – ДП «Олександрівський  ЛГ», третій результат у ДП «Чорноліський ЛГ». Стимулюючий приз до перемоги – символічну черепаху – отримало ДП «Компаніївський ЛГ».

Першість у щорічному конкурсі між підприємствами лісової галузі Кіровоградщини на кращу організацію лісового передноворічного ярмарку здобув Онуфріївський лісгосп. Друге місце дісталось Чорноліському лісгоспу, третє – Голованівському.Представникам Долинського, Компаніївського, Олександрівського, Оникіївського, Світловодського лісгоспів та ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» вручено подяки. Винагородою колективам за перемогу та активну участь у конкурсі стали подарунки та відзнаки.

За матеріалами прес-служби Кіровоградського ОУЛМГ

 

Коментарі не дозволені.

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія