Характеристика лісгоспу

Розташування підприємства

Державне підприємство «Онуфріївське лісове господарство» розташоване у східній частині Кіровоградської області та території трьох адміністративних районів: Онуфріївського, Олександрійського і Знам’янського.

Історія створення

Онуфріївський лісгосп був організований в 2001 році на базі Деріївського, Онуфріївського лісництв Світловодського держлісгоспу та Олександрійського лісництва Чорноліського навчально-виробничого держлісгоспу.

Структурні підрозділи

На території підприємства функціонує три лісництва: Онуфріївське, Деріївське та Олександрійське, а також цех переробки деревини.

Площа лісового фонду

Загальна площа земель лісового фонду становить 15057,3 га, з них вкриті лісовою рослинністю землі становлять – 11220,1 га в т.ч. лісові культури – 5823,4 га.

За лісорослинним районуванням територія підприємства знаходиться на межі Лісостепу та Північного степу. Клімат району розташування лісгоспу помірно-континентальний.

Колектив лісгоспу

Чисельність працівників лісгоспу складає 74 особи, в т.ч. 38 працівників лісової охорони, 25 чол. це молодь до 35 років. Навчаються без відриву від виробництва у І-ІV рівнях акредитації за спеціальністю лісове господарство 5 чоловік. Мають вищу освіту – 12 чол., базову вищу – 21 чол..

Основні напрямки діяльності підприємства.

Основним завданням лісгоспу є створення лісових культур на еродованих землях і покращення захисних функцій насадження в боротьбі з водною і вітровою ерозією і забезпечення потреб народного господарства деревиною. Щорічно підприємством створюється до 200 га нових лісів та близько 22 га на землях держлісфонду, проводиться догляд за лісовими культурами на площі 639 га, доповнення лісових культур на площі 66 га. Щорічно вирощується посадковий матеріал в кількості близько 1,5 млн.шт..

Підприємством заготовлюється близько 11 тис.м3 ліквідної деревини в т.ч. рубок головного користування 4 тис.м3, від рубок пов’язаних з веденням лісового господарства – 7 тис.м3.

На підприємстві діє деревообробна дільниця, основним завданням якої –задоволення потреб населення району пиломатеріалами та товарами народного споживання за доступними цінами, річний об’єм близько 265 м3 пиломатеріалів та товарів народного споживання, які майже 100% реалізовуються на внутрішній ринок Онуфріївського району.

Підприємство має ряд досягнень, які були відмічені як на рівні району, області так і Києва. За особистий вагомий внесок у становленні й розвитку незалежної держави, активну участь у громадському житті району, трудовий колектив ДП «Онуфріївський лісгосп» був занесений на районну Дошку Пошани (серпень 2009 року). Чотири роки поспіль підприємство займає 1 місце на обласних змаганнях «Вальник лісу» (2008-2011), за підсумками трудового суперництва трудових колективів лісогосподарської діяльності області за 2010 рік підприємство зайняло ІІ місце. Почесна Грамота Кабінету Міністрів України була вручена майстру лісу Олександрійського лісництва Грицюку Олегу Анатолійовичу (2010 рік), Грамотами, Подяками голів районної, обласної державної адміністрації, районної та обласної ради, Державного Комітету лісового господарства України – неодноразово вручалися кращим працівникам лісгоспу.

Великий внесок у розвиток полезахисного лісорозведення зробили колишні лісничі з них лісничий Онуфріївського лісництва Петро Кузьмович Сірченко, який за високі досягнення у праці по створенню контурної схеми полезахисних лісосмуг був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.

Об’єкти природно-заповідного фонду.

Невід’ємною частиною діяльності ДП «Онуфріївське лісове господарство» це збереження і підвищення природоохоронних, захисних, санітарно-гігієнічних, естетичних та інших функцій лісу, проведення робіт по лісорозведенню на еродованих землях, забезпечення потреб народного господарства в деревині.

На території держлісфонду діють ландшафтний заказник «Велика стінка» загальною площею 43,5 га та ботанічний заказник «Бузове» – 50,7 га. Тут росте багато рідкісних та лікарських рослин, що занесенні до Червоної Книги. Це зокрема, сон чорніючий, ковела волосиста, тюльпан бузький, астрагал шерстисто квітковий. У заказнику мешкають дикий кабан, косуля, лисиця та заєць. Серед пернатих зникаючий вид чорної шуліки та занесений до Червоної Книги України вид голубів клінтуг. Два об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного і чотири – місцевого значення. Різними фондами заповідності охоплено 148,8 га.

На території Онуфріївського району, уздовж берегів Дніпродзержинського водосховищі, проходить державна лісосмуга довжиною майже 40 км. Вона створена у 60-х роках ХХ століття колективом Деріївської лісозахисної станції під керівництвом її начальника, а пізніше лісничого Деріївського лісництва Григорія Кириловича Кулініч

Категорії
Погода
Погода в Онуфриевке
Статистика
Урядова гаряча лінія